TİTANFALL 2

En son güncellendiği tarih: 16 Tem 2019

Bu inceleme yazısında oyunu temel olan oynanış,hikaye,grafik ve teknik açılardan değerlendireceğiz.HADİ BAŞLAYALIM !!!

Titanfall ilk çıktığında oyunculara yalnızca online deneyim sunan bir oyundu.EA oyuncular tarafından fazla tutulmayan titanfall'un ardından titanfall 2'yi beğenimize sundu.

Titanfall 2 oynanış açısından hızlı,dinamik ve akıcı bir deneyim sunuyor.Bununla beraber bir FPS türünden bekleyebileceğiniz vuruş hissiyatını fazlasıyla karşılıyor hatta beklentinin üstüne bile çıkıyor diyebilirim.Ek olarak oyunun neredeyse yarısını oynayarak geçirdiğimiz titanlar oynanışı çeşitlendirdiği gibi bir tık üst seviyeye de taşıyor denebilir.Tabi kimisine göre titanlarla oyanan kısımlar belli bir süre sonra daha yavan gelebilir ancak meka tarzı oynanışı sevmeyen oyuncular için bile oynanış keyfini baltaladığını söyleyemeyiz.Tekdüze ve birbirinin hemen hemen aynısı sayılacak bos savaşlarının yanısıra oynanış,titanfall 2'nin en güçlü olduğu kısım.

Gelelim hikaye kısmına.İncelemenin başında bahsettiğim gibi titanfall 2 ilk oyundan farklı olarak hikaye moduyla oyuncuların beğenisine sunuldu.Hikaye kısmının kötü olduğunu söyleyemeyeceğimiz gibi iyi olduğunuda söylemek pek doğru olmaz.Ahım şahım bir hikaye içermese de ortalama denebilecek bir hikaye modundan söz etmek mümkün.Spoiler vermeden kısaca özet geçmek gerekirse hikaye modunun temelinde pilotu olduğunuz titan ve kontrol ettiğiniz pilotun birlikte yaşadığı maceralar diyebilirim.Tabiki yer yer klişeler barındıran ve çoğu zaman tahmin edilebilir bir hikaye sunuyor titanfall 2, ancak keyifli saatler geçirmeye engel teşkil etmiyor bu sıradanlık.Saat demişken oyunun süresinin 7-8 saat gibi kısa sayılabilecek bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Online kısmına gelecek olursak,maksimum 8v8, buna ek olarak bazı oyun modlarında, botlarında bu 8'er kişilik takımlara eşlik ettiği,bayrak çalma,bölge ele geçirme,ölüm maçı,

titan v titan vs. gibi oyun modları mevcut.Bana biraz yavan geldi açıkcası özelliklede ilk oyunu tamamen online odaklı olan bir oyun için biraz kısır kalmış gibi.Oyunun grafiklerine değinecek olursak gayet tatmin edici seviyede olduğunu söylememiz gerekir.Hatta yer yer öne çıkan sahnelerde yapımcılar sanatsal bir çalışma ortaya koymuş bile diyebilirim.Eğer psikopatlık derecesinde grafik takıntınız yoksa titanfall 2'nin grafikleri gerçekten baya iyi.


Teknik olarak öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyunu ps4 platformunda oynadım ve teknik açıdan sorunsuz diyebilirim.Herhangi bir FPS düşüşü,kasma vs. olmadığı gibi 60 FPS akıcı bir deneyim sunuyor.Oyunu diğer platformlarda deneyimleme şansım olmadı ancak pc ya da xbox tarafında da herhangi bir şikayet duymadım.


Evet son olarak oyuna notunu vermeden önce bu oyunu kimler almalı ve kimler almamalı dersek eğer FPS seviyorsanız ve ben öyle dehşet bir hikaye beklemiyorum diyorsanız oyunu almalısınız.Oyunu almaması gerekenler içinse meka tarzı oynanıştan tiksiniyorsanız bana modern warfare'daki gibi hikaye lazım diyorsanız biraz daha düşünün derim ama direk almayın diyemem çünkü oyunun oynanışı gerçekten çok keyifli.


OYNANIŞ :90\100

HİKAYE :70\100 ORTALAMA PUAN : 81.5 METACRİTİC PUANI :89

GRAFİK :85\100
OYUNUN BENCE MAX. FİYAT ARALIĞI 50-100 TL. EĞER 100 LİRADAN FAZLA İSE VE ALMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ İNDİRİME GİRMESİNİ BEKLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM MAX.FİYAT ARALIĞINDA İSE VERDİĞİNİZ PARAYA DEĞECEK BİR OYUN.


0 görüntüleme